You are currently viewing Prawidłowa pielęgnacja twarzy w pigułce
Prawidłowa pielęgnacja twarzy w pigułce

Prawidłowa pielęgnacja twarzy w pigułce

Prawidłowa pielęgnacja twarzy w pigułce

Prawidłowa pielęgnacja twarzy to złożony proces. Na kondycję skóry oraz jej wygląd wpływa wiele czynników. Warto przeanalizować wszystkie etapy, sprawdzić czy dostarczamy naszej skórze wszystkiego, czego jej potrzeba. Zdrowie skóry jest bardzo ważne!

W tym wpisie chciałybyśmy przedstawić krok po kroku jak odpowiednio zadbać o skórę twarzy! Będzie to dla Was taka ściągawka, która pozwoli Wam ułożyć plan pielęgnacyjny 🙂

  1. Demakijaż – skórę należy dokładnie oczyścić z makijażu, sebum, kurzu, zanieczyszczeń powietrza, martwego naskórka. Jeśli nie macie pewności czy skóra jest dokładnie oczyszczona najlepiej zrobić test wacikiem i sprawdzić czy jest czysty
  2. Oczyszczanie- aby zmyć resztki produktów do demakijażu oraz dogłębnie oczyścić skórę warto jest użyć do tego celu pianki lub żelu.
  3. Złuszczanie naskórka – w zależności od rodzaju peeligu wykonujemy go w innych odstępach czasu. Jeśli peeling jest bardzo delikatny możemy go wykonać 2/3 razy w tygodniu. Natomiast jeśli złuszczenie jest dużo mocniejsze najlepiej odczekać ok 10 dni do kolejnego peelingu.
  4. Użycie toniku lub hydrolatu – tonikiem najlepiej namoczyć wacik, a następnie przetrzeć nim skórę. Hydrolaty natomiast najczęściej są dostępne w szklanych buteleczkach z atomizerem. Produkty te są źródłem dodatkowych substancji aktywnych. Dobieramy je odpowiednio do rodzaju skóry.
  5. Maseczka – należy stosować przynajmniej dwa razy w tygodniu. Dostępne są różne rodzaje: gotowe do nałożenia na skórę lub maseczki w proszku ( do rozrobienia z wodą ) np. glinki. Są świetnym uzupełnieniem pielęgnacji, ekspresowo nawilżą i odwilżą skórę.
  6. Serum, esencje, oleje – mają skoncentrowane działanie, dobieramy do rodzaju cery. Najlepiej używać przed nałożeniem kremu. Formy olejowe najlepiej stosować na noc, a na dzień można wybierać lżejsze formuły.
  7. Krem do twarzy – dobrze jest posiadać dwa kremy: na dzień i na noc. Na noc najlepiej sięgać po bogatsze, bardziej treściwe produkty, które w ciągu nocy będą się wchłaniać, zapewnią intensywne odżywienie. Wstając rano skóra będzie gładka, miękka i wygładzona. Pamiętajcie również o kremie z filtrem zabezpieczającym przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.
  8. Krem pod oczy – według nas okolica oczu jest obszarem, który często wpływa na ogólny wygląd twarzy. Jest to też jedno z miejsc, na którym najwcześniej dostrzegamy pierwsze zmarszczki mimiczne. Warto zaopatrzyć w się w taki produkt.

Warto być wytrwałym i nie rezygnować z żadnego etapu pielęgnacji! Systematyczne stosowanie kosmetyków pozwoli nam zobaczyć rezultaty!